Lise Eğitimi

Gençliğe atılan ilk adımda eğitim...

Eğitimde ilk üç basamağı tamamlayan Bilgiçağı Koleji öğrencisi, artık kişiliği oturmuş, hedeflerini belirlemiş olarak üniversiteye hazırlanmaktadır. Eğitim hayatının ardından başlayacakları kariyerlerinin belirlendiği bu dönemde öğrencilerimize hedefe ulaşmalarına yardımcı olacak eğitim programları ile destek veriyoruz. İkinci seçmeli yabancı dil, fen ve teknoloji laboratuvarları, bireysel öğrenci desteği ve en önemlisi zengin ders içerikleri ile öğrencilerimiz her açıdan donanımlı hale gelmektedir.

Öğrencilerin zihinsel olgunluğa ulaştığı ve kişiliklerin oturduğu bu süreçte Bilgiçağı Koleji, ülkesinde ve dünyada olup bitene duyarlı, okuyan,düşünen ve fikir üreten bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir yaklaşımla eğitim vermektedir.

Eğitim Programı

Artık hedefleri olgunlaşmış bir öğrencinin ihtiyaç duyacağı eğitim programı Bilgiçağı Koleji'nde verilmektedir. Üniversiteye hazırlık dönemine girilmesiyle program daha da yoğunluk kazanmaktadır.

Üniversiteye Hazırlık

Öğrencilerimizi önlerindeki en büyük basamaklardan biri olan üniversite sınavlarına büyük bir titizlikle hazırlıyoruz. Alan ve meslek seçimi konularında rehberlik edip geleceğe giden yolu onlarla birlikte çiziyoruz.

Bireysel Öğrenci Danışmanlığı

Bilgiçağı Koleji'nde özellikle lise dönemindeki öğrencilerimiz için "Bireysel Öğrenci Danışmanlığı" hizmeti sunulmaktadır. Kendileri için çok önemli bir dönemece giren öğrencilerimize stressiz bir şekilde sınava hazırlanmaları, iletişim problemlerinin çözümü, olumsuz şartların ortadan kaldırılması gibi konularda yardımcı olunmaktadır.

Seçmeli 2.Yabancı Dil

İletişimin en önemli ihtiyaç haline geldiği giderek globalleşen çağımızda İngilizce eğitiminin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Biz de Özel Bilgiçağı Okulları olarak yabancı dil eğitimine önem veren bir kurumuz. Bilgiçağı Koleji'nde ana yabancı dilin yanı sıra öğrencilerimize seçmeli ikinci yabancı dil eğitimi de verilmektedir.

Fen ve Teknoloji Laboratuarları

Okullarımız bünyesinde bulunan laboratuarlarda öğrencilerimizin etkin bir şekilde eğitim görebilmeleri için her türlü donanım bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu laboratuarlarda kitapta gördükleri soyut bilgileri görerek, deneyerek ve yaşayarak somutlaştırmaktadırlar.

3D Teknolojisi ile Eğitim

Son zamanların en önemli buluşlarından biri olan 3D (3 boyutlu) teknolojisi artık eğitiminde hizmetine girmiş bulunmakta. Okullarımızda bulunan materyaller ve 3D teknolojisine uygun ve 3D olarak işlemektedirler. Yapılan araştırmalarda derslerin 3D olarak işlenmesi sonucunda öğrenilenlerin akılda kalıcılığının arttığı ispatlanmıştır.

Ölçme Değerlendirme Birimi

Öğrencilerimizin eğitim süreçlerini yakından takip ediyoruz. Bu sayede eksik kaldıkları ya da yardıma ihtiyaç duydukları konularda destek sağlıyoruz. Buradaki amaç öğrenciyi başarıya götürecek takviyeleri sağlamaktır.

Yurtdışı Yaz Kampı Programları

Okulumuz her yıl yaz aylarında ABD Newyork’da 1 ay süreli yaz kampları düzenlemektedir. Bu kamplar sayesinde öğrencilerimizin İngilizceleri gelişmekte ve uluslararası bir bakış açısı kazanmaları sağlanmaktadır.

Ulusal Sınavlara Hazırlık Uygulamalarımız

Ülkemiz son günlerde eğitim öğretim alanında ciddi değişimler göstermektedir. Hem ortaokul hem de lise eğitim modelleri yeni birer kimlik kazanma yolundadır. Yeni sistem düzenli çalışanın başarabileceği bir modelle güncellenmiştir.

Akademik başarının çocuklarımızın geleceği için ne kadar önemli olduğunun ve yeni sınav sistemlerinin düzenli çalışanı ayıracağının farkında olan Bilgiçağı Okulları hem ders saatlerini ve öğretim yöntemlerini hem de etüt ve kurs uygulamalarını buna göre planlamaktadır.

Hedefimiz değişen sınav sistemine en hızlı şekilde ayak uydurmak ve öğrencilerimizi ülkemizin seçkin okullarına, üniversitelerine yerleştirmektir.