Ümraniye Ana Sınıfı

bilgicagi.k12.tr

Avantajlı Kayıt Formu

Bilgiçağı Ümraniye Okulları’mızın avantajlı kayıt imkanlarından yararlanmak için lütfen formu doldurunuz.
E-Okul 0216 364 65 75
0216 364 65 75

  Ana Sınıfı

  Ana Sınıfımızda

  Minik kalpler, eğitim yolculuğuna ilk adımı anaokulunda atarlar. Görevimiz sevgi ve şefkatle onları bu uzun yolculuğa hazırlamaktır. Önemi her geçen gün artan anaokulu döneminin eğitimi bilimsel ve sistematik organizasyon gerektirir. Çocuklar bu dönemde gelişimin en hızlı olduğu evreyi yaşarlar. Bilişsel gelişimin %80' bu dönemde tamamlanırken kişilik gelişiminin temelleri de aynı dönemde atılır. Anaokulu çağındaki bir çocuğa kazandırılan davranış biçmelerinin etkisi yıllar boyu devam eder.

   

   

  Zengin Branş Dersleri

  Anaokulu seviyesinde satranç, ebru, değerler eğitim, folklor, müzik ve mental aritmetik dersler branş öğretmenlerince verilmektedir.

  İlkokula Hazırlık Çalışmaları

  Eğitim sürecine yen başlamış çocukların önlerindeki uzun sürece en iyi şekilde hazırlanmaları için gerekli tüm takviyeler yapılır. Çocuğun tüm donanımlara sahip olarak anaokulundan ilkokula geçişler hedeflenir.

   

   

  Davranış ve Değerler Eğitimi
  Çocuğun karakter yapısının öneml biçimde şekillendiği bu yaş grubunda sevgi, saygı, dürüstlük, adalet, barış gibi değerlerin çeşitli etkinlikler ile çocuklarımıza kazandırılması hedeflenir.

  Deneyerek Öğrenme
  Bu yaştaki çocuklar tecrübeyle büyük deneyimler elde ederler. Anaokulunda onların bu tecrübelere sahp olmaları için ?uygun ortam hazırlanarak deneme yanılma yoluyla öğrenmelerine imkân sağlanır. 

  Çocuğunuzun geleceğine atılmış bir adım...

   

  Çoklu Zekâ ve Tam Öğrenme

  Dersler öğrencilerimizin zekâ türleri dikkate alınarak ve tam öğrenme yöntemiyle işlenir. Böylece tüm öğrencilerin derslere aktif katılımı ve konuyu tam olarak öğrenmeleri sağlanır.

   

   

   

   

  Yetenek ve Beceri Gelişim Programı

  Çocuğun içindeki potansiyeli ortaya çıkaracak çalışmalar düzenlenir. Keşfedilen yetenekler desteklenir. Ayrıca çocuğun gelişim düzeyi anaokulu boyunca takip edilerek, geliştirilir.

   

   

   

   

   

  Çocuğunuzun geleceğine atılmış bir adım...

  Alanında Uzman Eğitim KadrosuKadromuz çocuklarımızın eğitimlerinin en önemli döneminde onlara eşlik ederek ihtiyaçlarına karşılık verecek donanıma sahip eğitimcilerden oluşmaktadır.

  Eğlenceli Bilim ve Mental Aritmetik

  Mental Aritmatik dersleriyle öğrencilerimizin bellek, mantık, analiz, konsantrasyon ve dinleme becerilerinin artmasını, hayal güçlerinin gelişmesini sağlıyoruz. Bilimi, eğlenceli hâle getirerek öğrencilerimize sevdiriyoruz.